miłośnicy żeglarstwa Skipper Yachts ma wejść na newconnect


Widok wątku: Prosty Drzewo Drzewo z zajawką

MISbury

Stażysta

MISbury

EXP 133

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 15 kwietnia 2010 (czwartek, 15 kwietnia 2010 r. 12:18)

czytałem na inwestycjach pl, że w II kwartale mają wejść na newconnect i zrobić emisję akcji.

znaleziony komunikat:

Corvus Corporate Finance Sp. z o. o. wprowadzi na rynek NewConnect firmę Skipper Yachts S.A. – jednego z większych producentów jachtów żaglowych i motorowych w Polsce. Emisja akcji zostanie przeprowadzona w II kw. 2010 r. Spółka przeznaczy pozyskane środki na działalność operacyjną oraz wprowadzenie do prudukcji i sprzedaży nowego modelu jachtu żaglowego, który chce zaproponować w obecnym sezonie na rynkach europejskich.

-„Chcemy zainteresować inwestorów emisją naszej spółki, zwracając uwagę na atrakcyjną branżę w jakiej działamy i jej specyficzne cechy, np. wysoką rentowność realizowanych projektów oraz szerokie portfolio lokalnych klientów z całej Europy. To przekłada się na stabilne i powtarzalne przychody, które jesteśmy w stanie istotnie zwiększyć rozbudowując moce produkcyjne, za środki pozyskane z NewConnect.” – tłumaczy Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.

Spółka przeznaczy pozyskane środki na dokończenie nowego modelu przygotowywanego na najbliższy sezon, dodatkowo pozyskane środki pozwolą na uporządkowanie spraw organizacyjunych, w tym reorganizacji systemu zarządzania związanego z SZJ ISO i debiutem na New Connect.

-„Środki z emisji pozwolą nam na zwiększenie mocy produkcyjnych, ktore pozwolą na sprostanie zapotrzebowania rynkowemu na nasze produkty i niecierpliwie oczekiwane przez rynek nowe modele. Środki te stanowić będą również odpowiednie zaplecze kapitałowe w przypadku dużych i nietypowych zamówień. Mimo kryzysu gospodarczego rynek zagraniczny jest ciągle bardzo chłonny. Cały czas obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na coraz większe jednostki, a to wiąże się z osiąganiem wyższych marż ze sprzedaży, ale też wymaga odpowiednich zasobów kapitałowych.” – mówi Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.

Skipper Yachts S.A. prowadzi działalność eksportową, która obejmuje m.in. Niemcy, Austrię, Holandię, Szwajcarię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Turcję i inne kraje na całym świecie -„Nasze produkty sprzedajemy w całej Europie, regularnie rozszerzając rynki zbytu o nowe kraje. Przy czym warto zauważyć, że Polska jest bardzo cenionym eksporterem jachtów, dzięki bardzo dobrej jakości sprzedawanych wyrobów.” – mówi Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.