BIO Inventions na Newconnect


Widok wątku: Prosty Drzewo Drzewo z zajawką

MISbury

Stażysta

MISbury

EXP 133

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 7 kwietnia 2010 (środa, 7 kwietnia 2010 r. 10:36)

BIO Inventions S.A. zadebiutuje

na NewConnect 12 kwietnia 2010 roku

Wrocław, 7 kwietnia 2009 r. – spółka BIO Inventions S.A. – dystrybutor produktów biotechnologicznych – zadebiutuje na rynku NewConnect 12 kwietnia 2010 roku.

W styczniu br. Spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 0,5 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone głównie na budowę kanału dystrybucji produktów spółki Stem Cells Spin Sp. z o.o. oraz innych firm biotechnologicznych działających na polskim rynku.

- „BIO Inventions S.A. powstała by wypełnić niszę rynkową, z którą ciągle borykały się polskie innowacyjne spółki biotechnologiczne. Zdolni naukowcy i nowoczesne produkty to niestety nie wszystko. Brakowało podmiotu, który zająłby się kanałami dystrybucji istniejących już produktów. Na początek BIO Inventions będzie produkować i dystrybuować produkty na bazie licencji udzielonych przez Stem Cells Spin Sp. z o.o.: surowce dla kosmetyków, suplementy diety, dermokosmetyki oraz bardziej zaawansowane produkty biotechnologiczne. Inwestorzy doskonale zrozumieli naszą strategię rozwoju, co pokazała styczniowa emisja akcji. Zapisy zostały zamknięte w ciągu jednego dnia. Dzięki temu możemy już wejść na rynek NewConnect i rozpocząć działania operacyjne.” – wyjaśnia Janisław Muszyński, Prezes BIO Inventions S.A.

Sprzedane w ramach nowej emisji akcje stanowią ok. 10% w podwyższonym kapitale akcyjnym spółki. Oznacza to, że na obecnym etapie BIO Inventions wyceniany jest na ok. 5 mln zł. Akcjonariuszami BIO Inventions S.A. są fundusz BIO-MED Capital S.A. (33,3%) oraz Stem Cells Spin Sp. z o.o. (66,7%) - wywodząca się z Akademii Medycznej we Wrocławiu spółka posiadająca prostą, niskokosztową

i skuteczną technologię produkcji preparatów z nowej linii komórek macierzystych o symbolu MIC-1 wyprowadzoną z rosnących poroży jelenia szlachetnego.

jak podaje: http://www.24finanse.pl/?p=8098

a to znalezione na innym forum:

* * *

WROCŁAWSKI DOM MAKLERSKI S.A., jedyny dom maklerski z centralą we Wrocławiu, koncentruje swoją działalność na dwóch obszarach. Pierwszym jest wprowadzanie spółek na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (rynek regulowany) oraz NewConnect (rynek alternatywny), pre-IPO oraz emisje wtórne spółek publicznych. Drugim obszarem są inwestycje na rynku niepublicznym za pośrednictwem funduszy typu private equity takich jak Privilege Capital Management S.A., Black Pearl Capital S.A. czy BIO-MED Capital S.A. Ich działalność pozwala na zwiększanie liczby przeprowadzanych transakcji typu pre-IPO oraz rozszerzanie działalności inwestycyjnej w obszarze rynku niepublicznego, a w konsekwencji uzyskiwanie atrakcyjnych stóp zwrotu z inwestycji. Więcej informacji: http://www.wdmsa.pl

Stem Cells Spin Sp. z o.o. działa w dziedzinie nowoczesnych biotechnologii medycznych. Podstawą utworzenia spółki i rozwoju jej działalności są objęte zgłoszeniami patentowymi wynalazki dotyczące nowej linii komórek macierzystych o symbolu MIC-1 wyprowadzonej z rosnących poroży jelenia szlachetnego.

Wynalazki te znaleźć mają zastosowanie w weterynarii oraz medycynie regeneracyjnej. Obecnie prowadzone są dalsze badania nad bazą komórkową. Kolejnym istotnym etapem działalności będzie wdrożenie technologii do produkcji.

Spółka działa w oparciu o unikalną wiedzę i wieloletnie doświadczenie jej Twórców - pracowników Akademii Medycznej we Wrocławiu: prof. Marka Bochni, dr Marka Cegielskiego, dr Wojciecha Dziewiszka oraz dr Ireneusza Całkosińskiego. W dniu 23 lutego 2009 r. uchwałą w sprawie transferu wyników prac naukowych do gospodarki, które są przedmiotem zgłoszeń patentowych, Senat Akademii Medycznej we Wrocławiu wyraził zgodę na przystąpienie Uczelni do Spółki.

Projektem od strony biznesowej zarządza Janisław Muszyński - były wojewoda wrocławski, doradca funduszy zarządzanych przez Innova Capital. Zaangażowany w organizacje przedsiębiorców m.in. były kanclerz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club, współtwórca Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej. Więcej informacji: http://www.stemcellsspin.com.pl
MISbury

Stażysta

MISbury

EXP 133

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 12 kwietnia 2010 (poniedziałek, 12 kwietnia 2010 r. 12:39)

Wyniki po debiucie. Pomimo tego smutnego dnia, spółka poradziła sobie dobrze.

http://www.rp.pl/artykul/5,460488.html
justinfinance

Członek zespołu

justinfinance

EXP 208

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 15 maja 2018 (wtorek, 15 maja 2018 r. 08:51)

Niedrogi kredyt na poziomie 3%

Dajemy pożyczki od €10,000 do €10,000,000.00 euros. Nasze usługi są bezpłatne. Wystarczy wypełnić prosty formularz online, a jeśli się zakwalifikujesz, możesz uzyskać od tej firmy pożyczkę osobistą w wysokości do €50,000,000.00. Obowiązują warunki umowy. Skontaktuj się z nami dzisiaj, wysyłając e-mail na adres: unique2aal@gmail.com

Numer telefonu: +12542420879

E-mail: unique2aal@gmail.com
Staszka

Członek zespołu

Staszka

EXP 207

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 11 lipca 2018 (środa, 11 lipca 2018 r. 08:41)