ATC Cargo po emisji akcji


Widok wątku: Prosty Drzewo Drzewo z zajawką

MISbury

Stażysta

MISbury

EXP 133

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 13 kwietnia 2010 (wtorek, 13 kwietnia 2010 r. 10:00)

Spółka transportowa, więcej info tutaj:

http://www.inwestycje.pl/nowy_rynek/zapisy_na_akcje_lst_c...

Mają wejść na new connect
MISbury

Stażysta

MISbury

EXP 133

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 19 maja 2010 (środa, 19 maja 2010 r. 10:44)

ATC Cargo S.A. podpisało w Hamburgu umowę

z Imperial Tobacco Group

Warszawa, 19 maja 2010 – ATC Cargo S.A. – firma logistyczna specjalizująca się w organizacji transportu międzynarodowego, która w czerwcu zadebiutuje na rynku NewConnect – podpisała umowę w zakresie transportu i logistyki z Imperial Tobacco Group, czwartą największą międzynarodową firmą tytoniową. Umowa obowiązuje od dnia podpisania i została zawarta na czas nieokreślony.

-„Imperial Tobacco to kolejny duży i wymagający klient. Cieszymy się nie tylko z powodu tego, że zostaliśmy docenieni, obdarzeni zaufaniem przez duży i znany koncern międzynarodowy, ale też dlatego, że ta umowa będzie miała przełożenie na nasze wyniki finansowe. Tak, jak już informowaliśmy prognozujemy pozytywny trend w przychodach i rentowności spółki. Jest prawdopodobne, że już w III kwartale br. przekroczymy założenia co do osiąganych przychodów, stawiane w zeszłym roku.” – mówi Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo S.A.

Przychody Spółki za I kwartał br. wzrosły o 122,3% do 16 mln zł z 7,2 mln zł w analogicznym okresie 2009 roku. Wypracowany zysk netto wyniósł 318 tys. zł i był wyższy niż zysk w całym roku ubiegłym (301 tys. zł).

W kwietniu ATC Cargo S.A. przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,5 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy przerobowych m.in. poprzez rozbudowę zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem, rozbudowę aplikacji klienckich B2B (na które Spółka otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej) oraz budowę i wdrożenie systemu franczyzowego.