Zadbaj samodzielnie o swoją emeryturę.


Widok wątku: Prosty Drzewo Drzewo z zajawką

adamko24

Stażysta

adamko24

EXP 100

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 21 marca 2010 (niedziela, 21 marca 2010 r. 18:51)

Witam,

Nie ma sensu liczyć na ZUS czy OFE w sumie OFE jest dobrą instytucją ale co z tego jeśli składki z ZUS-u do OFE nie wpływają regularnie.

Dlatego warto robić wszystkie inne możliwości żeby zabezpieczyć się na emeryturę, a możliwości mamy wiele , tylko że do nie których wymagany jest spory kapitał do nie których nie , ale co wybrać? każdy powinien obrać sobie jakąś strategię co mógłbym zrobić teraz abym mógł cieszyć się godną emeryturą?

No właśnie moim takim jednym sposobem są fundusz inwestycyjne świetnie się do tego nadają , ale jak zacząć w jakie fundusze inwestować? o tuż to , trzeba po prostu zacząć się troszkę interesować tematem, z racji tej że interesują mnie tematy inwestowania chętnie biorę udział w różnych seminariach, szkoleniach na temat inwestowania.

W październiku byłem na szkoleniu "Sztuka Inwestowania" i tu miłe zaskoczenie szkolenie jest dwu dniowe prowadzone w miłej atmosferze i co ważne prostym i zwięzłym językiem zrozumiałym dla każdego, po tym szkoleniu nawet laik może zacząć inwestować , czy to samodzielnie czy to pod okiem prowadzącego z którym ma się stały kontakt.

Często co roku jesteśmy w stanie odłożyć jakiś kapitał ale nie wiemy gdzie w co zainwestować dlatego takie szkolenia są świetnym sposobem na to żeby "zacząć"

Dla osób zainteresowanych podam link do stronki są tam szczegółowe wiadomości na temat szkolenia opinie innych uczestników proszę:

http://www.inteligencjafinansowa.com/?m=seminariumpdst&am...

Pozdrawiam,
mier

Stażysta

mier

EXP 146

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 10 października 2014 (piątek, 10 października 2014 r. 13:50)

faktycznie, trzeba zacząc oszczędzać na emeryturę
Tomek

Stażysta

Tomek

EXP 111

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 13 października 2014 (poniedziałek, 13 października 2014 r. 11:45)

Zgadzam się - oszczędzanie na emeryturę to jedyny sposób na godną emeryturę w przyszłości. Ja jestem o tyle w złej sytuacji, ponieważ przez kilkanaście lat pracowałem na podstawie umowy o dzieło - zatem moje składki emerytalne nie było w ogóle odprowadzane. Od trzech lat oszczędzam, ale w ramach indywidualnego konta emerytalnego. Dla zainteresowanych podsyłam link, jest tam trochę informacji na temat funkcjonowania IKE - http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/ Ale jestem zdania, że im szybciej zaczniemy oszczędzać na emeryturę tym lepiej, ponieważ w ten sposób zapewniamy sobie większe zabezpieczenie na naszą przyszłość emerytalną.
Staszka

Członek zespołu

Staszka

EXP 207

7D --- miejsce (0 p.)

30D --- miejsce (0 p.)


Wiadomość wysłana 22 września 2017 (piątek, 22 września 2017 r. 09:28)

jakoś nie wierze w to wszystko.... ja sobie sama nie zarobie to nie będę miała.. mam nadzieję że firma mi sie tak rozwinie że będzie prosperować tez na mojej "emeryturze" :) Osttanio zrobilam zastrzeżenie nazwy, bo przeczytałam to http://jakzastrzecnazwefirmy.pl/ i stwierdziła że skoro to ma być moje zabezpieczenie przyszłości to trzeba z każdej strony dmuchać na zimne